STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
HERA
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: Siedziba Fund.
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Nie sprawdzony
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Leczony
Kontakt: 798 180 888
27 Kwiecień 2019

Hera jest sunią w typie buldoga francuskiego w wieku około 4-5 lat, która kilka dni temu przeszła pod naszą opiekę.
Hera została znaleziona w lesie przy Operze Leśnej w Sopocie, była skrajnie wychudzona, odwodniona, zaniedbana. 

Suczka trafiła pod opiekę naszego koordynatora Marcina i pojechała od razu do lecznicy. Hera miała znaczny wypływ z pochwy - zaawansowane ropomacicze. Hera na pewno wielokrotnie rodziła, ma brzydką bliznę na brzuchu. Podejrzewamy, że suczka została porzucona z hodowli gdzie była rozmnażana i służyła jako maszynka do zarabiania pieniędzy.
W lecznicy wykonano echo serca które wykazało wadę serca, suczka będzie musiała najprawdopodobniej brać leki do końca życia, wykonano również  badania krwi oraz usg, które wykazało zaawansowane ropomacicze. Suczka jest strasznie wyczerpana, bardzo mocno odwodniona, podano jej kroplówki. Wyniki krwi wykazały duży stan zapalny. Hera została poddana zabiegowi sterylizacji w znieczuleniu wziewnym, ponieważ jej obecny stan zagraża jej zdrowiu i życiu. Przy okazji podczas znieczulenia miała wykonane badanie RTG ponieważ ma problem z tylnymi kończynami.
Suczka jest wystraszona, boi się człowieka, nie potrafi chodzić na smyczy, jest osowiała i nie chce kontaktu z człowiekiem.
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli Herze i trzymali za nią kciuki!
 
 
24 Maj 2019

Hercia przeszła pilny zabieg sterylizacji z powodu ropomacicza. Zostały już jej ściągnięte szwy. Sunia została zaszczepiona, odrobaczona, założona została jej książeczka zdrowia.
Sunia przebywa w naszym DT w Gdańsku u Pani Agnieszki której dziękujemy za opiekę nad Hercią. Hera otworzyła się na ludzi, cieszy się jak ktoś przychodzi, podskakuje i podaje łapkę. Super dogaduje się ze stadem pozostałych psów. Jej najlepsza koleżanka to Mopsica Pinezka z którą razem śpią i spacerują. Sunia zaczęła zachowywać czystość i rzadziej zdarza jej się załatwiać w domu. Hera przybrała również na wadze.
Szukamy dla Herci domu świadomego i odpowiedzialnego, któy się nią odpowiednio zajmie: ze względu na zwyrodnienia w kręgosłupie oraz zwyrodniałe stawy najlepiej, gdyby nie chodziła za dużo po schodach.

08 Czerwiec 2019

Hera przyjechała kilka dni temu do Warszawy, zamieszkała w siedzibie Fundacji.
Relacja Germaine:
"Hera jest delikatną, filigranową kruszynką. Jest wycofana, boi się człowieka, ucieka kiedy się do niej podchodzi. Bardzo grzeczna, nic nie niszczy, większość dnia przesypia i oczywiście już wie, do czego służy łożko. Stosunek do innych psów bardzo dobry, nie ma żadnych konfliktów."

 

18 Czerwiec 2019

Hera: drobniutka, delikatna sunia, która coraz bardziej ufa człowiekowi, cieszy się na widok opiekunów, nie boi się już podejść do głaskania.
Hercię zaakceptowały wszystkie psy w Fundacji, nawet Maniek w swoim królestwie.

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.