STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
PULPET
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Białe
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: W nowym Domu
23 Marzec 2019

Pulpet jest młodym psem w typie rasy buldog francuski, który przeszedł pod naszą opiekę. Trafił do nas bez szczepień, książeczki. Pulpet zamieszkał razem z Iskierką w domu tymczasowym. Psiaki były na wizycie kontrolnej w lecznicy, Pulpetowi pobrano krew, wyniki morfologii i biochemii są dobre. 

Wykonano również zeskrobinę ze skóry, dostał preparat p/pasożytniczy Simparica, miał również badanie kału, wyczyszczono mu uszy. Pies jest wnętrem.

Pulpet jest psem bardzo przyjaznym, dogaduje się z psami, to wielki pieszczoch, uwielbia się przytulać i oczywiście pchać do łóżka.

Pulpet i Iskierka powoli uczą się zachowania czystości w domu.

Wizyta, badania i lek dla Pulpeta to koszt: 200 zł.
Prosimy o wsparcie dla Pulpecika, prosimy o darowizny z dopiskiem Pulpet, Fundacja SOS Bokserom, konto numer: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000.

02 Kwiecień 2019

Pulpet przeszedł kilka dni temu zabieg kastracji (pies był wnętrem), korekty skrzydełek nosowych i podniebienia.

Relacja Agnieszki:

"Pulpet w domu tymczasowym ma sie doskonale, nadal uczy się czystości. Jest wielkim przytulakiem, z psami dogaduje się dobrze. Wesołek nauczył się już chodzić po schodach, w aucie jeździ grzecznie, w lecznicy nie sprawia problemów w trakcie badania. Luzak-Pulpet lubi po domu ganiać z zabawkami i spać opiekunce prawie na głowie. Pulpet przeszedł zabieg korekty podbienienia, skrzydełek nosowych oraz kastrację (był wnętrem). Po zabiegu czuje się doskonale, a rany ładnie się goją. U Pulpeta widoczna jest znaczna poprawa w odychaniu. Koszt zabiegów to 500 zł, dodatkowe koszty (badania krwi, skóry, kału, leki oraz usg) to koszt 300 zł."

Zbiorcza faktura za badania i zabieg Pulpeta to kwota: 800 zł, fvat numer 3/03/2019.

Darowizna dla Pulpeta, dziękujemy!: kwota: 30 zł od Pani Lidii L.

27 Lipiec 2019

Otrzymaliśmy relację z domu tymczasowego Pulpeta. Jego Opiekunka podjęła decyzję, że Pulpet zostaje u niej na zawsze, oto jej wiadomość:
"Pulpecik Mój, Pączuszek, jest moją "naroślą", chodzi za mną wszędzie, wszystko robimy razem, śpimy na jednej poduszce:) dlatego zostanie ze mną już na stałe. Od czasu przyjścia do fundacji odkarmił się, wymienił sierść, zeszła ta brudna i brzydka, wyrosła nowa, czysta i błyszcząca. Zrobił też trochę formę, na początku był bardzo spasiony i sflaczały, teraz ma talię i nawet widać jakieś umięśnienie, nie ma wzdętego brzucha, choć Grubiutki ciągle nie do końca ma idealne trawienie (pracuje nad tym, żeby znaleźć przyczynę i dobrać dietę). Dostaje karmę weterynaryjną, probiotyki i błonnik. Jak dostanie amoku, to gania jak opętany jak kazdy buldożek francuski, skacze, biega, ale kondycyjnie jest kiepsko mimo tego, że jest już po korekcie nosa i podniebienia (miał zrobione razem z kastracją). Zabrałam go do kardiologa, myślałam, że może serce, ale lekarz mówi, że to nie to, że raczej kwestia albo dolegliwości bólowych np ortopedycznych albo zapadająca sie tchawica lub kieszonki krtaniowe.. tydzień temu w nocy gorzej się poczuł, był osowiały, miał dreszcze, izolował się. Na następny dzień poszliśmy do lekarza, Pani Doktor zrobiła USG, wszystko ok, zbadała, powiedziała to samo co nasz kardiolog. I tak 2 dni temu doczekaliśmy się wizyty u ortopedy, który gruntownie zbadał Pulpecika.. Pulpet ma dysplazję stawu łokciowego lewego, dysplazję biodra prawego (zaawansowaną), zwyrodnienia w kręgosłupie i nie do końca wykształcone kręgi zrastające się już z sąsiednimi. Ogólnie dość kiepsko. Na ten moment nie jest to do operacji (żadne), musi mieć suplementy, ćwiczenia i rozważamy zastosowanie iniekcji dostawowych (są różne terapie do wyboru) jeśli dolegliwości się powtórzą. Poza tym Grubiutki jest wesoły, dobrze dogaduje się ze wszystkimi psami u mnie w domu, nauczył się bawić z Kundelką Kamą i buldożkiem Edzią i myślę, że jest szczęśliwy w swoim domu."

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.