STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
BUBA
Wiek: 3-5
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Czarne
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: W trakcie procedury adopcyjnej
Kontakt: 798 180 888
02 Listopad 2018

Buba i Bella to dwie 4-letnie suki w typie buldoga francuskiego, która przeszły pod opiekę naszej Fundacji.

Sunie zostały przekazane przez właściciela bez książeczki zdrowia, bez zaświadczenia o szczepieniu.

Buba ma znaczną nadwagę, waży 17,5 kg.

Sunieczki trafiły od razu do lecznicy-zostały na noc w szpitalu, opis badania:

Niewielki kamień nazębny na trzonowcach i przedtrzonowcach, lekko starte kły, silna stenoza nozdrzy przednich, stan zapalny okolicy sromu. 

Buba jest bardzo sympatyczną sunią, spragnioną kontaktu z człowiekiem, to wielki pieszczoch. Sunia dogaduje się bez problemu z innymi psami, nie przejawia w stosunku do nich żadnej agresji.

Buba jest od wczoraj odrobaczana, została również zaczipowana, po odrobaczeniu zostanie zaszczepiona.

Badania Buby to dług: 220 zł, który musimy spłacić. Pomóż Bubie wpłacając darowiznę na konto Fundacji z dopiskiem:"Buba". Fundacja SOS Bokserom, konto: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000

 

 

10 Listopad 2018

Buba przeszła pod naszą opiekę kilka dni temu, była smutna, wycofana.

Relacja Germaine:

"Bubcia grubcia się bardzo zmieniła, po kilku dniach stała się radosna, skoczna, bardziej otwarta do ludzi. Sunia jest bardzo uczuciowa, chce się cały czas przytulać, siedzieć na kolanach opiekuna. Jest zazdrośnicą, musi być w centrum uwagi. Odchudzamy ją, staramy się żeby miała dużo ruchu. W przeciwieństwie do Belli jest bardziej ufna, sama domaga się pieszczot i głaskania."

 

14 Listopad 2018

Buba była dzisiaj w lecznicy na wizycie kontrolnej, sunia została zaszczepiona.

Musimy się też pochwalić naszym małym sukcesem, Bubcia już nie waży 17,5 kg, jej waga spadła do 14,8 kg.

Wizyta i szczepienia Buby to koszt: 70 zł, czekamy na fvat. 

Dziękujemy Pani Ewelinie za wpłatę 130 zł dla Buby, dzięki której mogliśmy spłacić częściowo poprzednią fvat na kwotę: 246,40 zł, fvat numer 65/2018.

 

06 Grudzień 2018

Buba zamieszkała kilka dni temu w domu tymczasowym u Pani Agnieszki w Warszawie, sunia jest w trakcie procedury adopcyjnej.

"Pani Kasiu
Relacja o Bubci:
Bubcia jest z nami już 6 dzień.
Pierwsze dwa dni była przerażona, niemalże nie wychodziła z posłanka.  Na sam głos mojego męża przywierała do ziemi i cała się trzęsła…. Myślę, że ze stresu - dwukrotnie zaatakowała psią rezydentkę. Mimo częstych wyjść do ogródka, potrzeby fizjologiczne raczej załatwiała w domu. W nocy słabo spała, chodziła po domu nie mogła znaleźć sobie miejsca…W miarę bezpiecznie czuła się tylko w posłanku albo w moich ramionach ;)
Lekki przełom nastąpił w weekend  kiedy spędzałam  z nią całe dnie a mąż był sporo poza domem. Zaczęła swobodniej poruszać się po domu, polegiwać poza posłaniem a na spacerach zaczęła się bawić, biegać za psimi zabawkami i ganiać ptaki ;) Mnie nie odstępuje na krok, psią rezydentkę ignoruje, na dziecko patrzy z zainteresowaniem i sympatią, a męża nadal się boi…Nie jest łasuchem, suchą karmę (nawet namoczoną) zjada tylko „uszlachetnioną”  ugotowanym mięskiem lub puszeczką. Nie ogarnia jeszcze o co chodzi z tym załatwianiem się na zewnątrz. Dużo się rusza i ładnie chudnie. Waży już niecałe 12 kg. Dziś w nocy odkryła do czego służą psie piłeczki i pół nocy się nimi bawiła ;) Ode mnie właściwie się nie odkleja. Gdzie ja – tam ona. Generalnie potwierdza się że to bardzo całuśna dziewczyna i mam nadzieję, że wkrótce przekona się także do reszty domowników...
Ach zapomniałam dodać w relacji ze Buba b lubi zabiegi pielęgnacyjne takie jak kąpiel czy obcinanie pazurków. Pod prysznicem siada zrelaksowana a pazurki obcinamy na leżąco i też relaks."
 
05 Marzec 2019

Otrzymaliśmy nową relację z domu Buby:
"Dzien dobry
Wlasnie mija 3 miesiąc odkąd Buba jest z nami. Sporo się zmieniło w jej zachowaniu, ale jeszcze trauma całkowicie z niej nie zeszła...Wszystkich domowników oczywiście juz pokochala całym psim sercem ale obcych mężczyzn nadal się boi i gościa (w jej mniemaniu nieproszonego) potrafi „uszczypać”. Bardzo lubi dzieci ale mimo swojej postury jest wobec nich delikatna. Bubka lubi spacery i bardzo się na nich pilnuje, chodzi przy nodze jakby przeszła jakieś szkolenie. Fascynacja piłeczką i psimi zabawkami była tylko jednorazowym incydentem. Teraz „bawi” się tylko papierowymi przedmiotami (rolka po papierze, kartonik itp) i mimo dostępu do zabawek dziecka - nic nie niszczy. Chętnie natomiast znosi do poslanka różne  rzeczy, więc jak brakuje skarpetki do pary to przynajmniej wiem gdzie jej szukać. Wpadki z utrzymywaniem czystości zdarzają się już tylko sporadycznie. Nadal jest niejadkiem i najchętniej zjada gotowane mięsko. Psią karmę tknie tylko jak już nie ma innego wyjścia. Generalnie jest przesłodkim całuśnym diabełkiem tasmańskim, który na stałe przykleiłby się super glue do mojej nogi. Ładnie zrzuciła zbędne kilogramy i jak tylko skończy jej się cieczka będzie gotowa do sterylizacji. W każdym razie jesteśmy gotowi do sformalizowania adopcji bo Bubiszon już na zawsze stał się członkiem naszej familii.
Pozdrawiamy serdecznie Fundację - załoga B. "

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.