STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
DRAGO
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: W trakcie procedury adopcyjnej
23 Marzec 2018

Kilka dni temu pod naszą opiekę przeszedł cudny Drogo. Bokser jeden dzień spędził w domu tymczasowym u Karoliny a następnie zamieszkał w domu u Danuty i Mirka, którzy w styczniu pożegnali adoptowaną od nas w 2009 roku Zuzię.

Bardzo dziękujemy Dorocie, Karolinie, Kindze i Piotrkowi za nieocenioną pomoc. 

Karolina o bokserze pisze tak:

"Pies bardzo przyjazny, do ludzi nastawiony pozytywnie, zero agresji, dzieci lubi, wczoraj roczna dziewczynka zrobiła mu "przegląd ząbków", bawiła sie z nim a on jeszcze ogonem merdał, boi sie wychodzić na pole, wydawało mi się, że powodem było to, że bał się żebym go tam nie zostawiła, bo jak szłam ze smyczą, to już inaczej się zachowywał. U mnie wszyscy się w tym psie zakochali (łącznie z mamą, która nie przepada za dużymi psami i nawet się mnie zapytała, czy muszę go oddawać i czy nie może zostać u nas"

W domu tymczasowym, który stanie się jego domem stałym boksera odwiedził nasz wolontariusz Piotrek.

"W dniu dzisiejszym udałem się do nowego domu tymczasowego Drago. Piesek już od samego progu przywitał mnie merdającym ogonkiem i zaciekawionym spojrzeniem. Choć stanu psa nie można nazwać zadowalającym (jest wychudzony, ma liczne ślady po zranieniach, zgrubienia na skórze, łupież, a nadto pchełki) to jest to pies wesoły i niezwykle przytulaśny. Chociaż jest to młody piesek, to zarazem jest on bardzo stateczny, spokojny i grzeczny. Nie powinien więc sprawiać w wychowaniu żadnych problemów. Po rozgoszczeniu się w mieszkaniu tymczasowych opiekunów dostałem buziaka, podgryzał mi uszy i próbował się zmieścić na kolanach, co z przyczyn oczywistych nie było niestety możliwe :) (jest sporych rozmiarów). Z informacji uzyskanych od tymczasowych opiekunów wynika, iż nie sprawiał on żadnych problemów: niczego nie zniszczył, zachowuje czystość, chodzi ładnie na smyczy - nie ciągnie. Lekarz weterynarii w przypadku zastosowania odpowiedniego leczenia i wdrożenia odpowiedniej karmy rokuje szybką poprawę stanu jego zdrowia. Mam osobistą nadzieję, iż w połączeniu z miłością nowych opiekunów rokowanie to szybko się urzeczywistni. Trzymajmy za niego kciuki !!!"

Opiekunowie byli z Drogo u lekarza, gdzie został odpchlony ( w jego sierści mieszkali nieproszeni lokatorzy, stąd liczne ślady i blizny na skórze) oraz odrobaczony. Na kolejnej wizycie, jeśli badanie kału nie wykaże zarobaczenia zostanie zaszczepiony.

15 Kwiecień 2018

Otrzymaliśmy relację z domu tymczasowego Drago, który stanie się domem stałym po dopełnieniu wszystkich formalności. Opiekunka pisze o bokserze tak:

"Witam,

Drago jest z nami cztery tygodnie. Został odrobaczony i zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dostał tabletki przeciwko kleszczom. Miał zrobione kompleksowe badania krwi, wkrótce kolejne szczepienia. Problemy gastryczne skończyły się po tym, jak zastosowaliśmy poleconą przez fundację, karmę leczniczą FORZA10 INTESTINAL ACTIV  https://sklepzkarmami.pl/karma-sucha-forza10-active-line/11095-forza10-intestinal-active.html  Planujemy jej stosowanie jeszcze przez kolejne trzy tygodnie. Drago jest pogodnym, sympatycznym i radosnym psem. Lubi zabawę i spacery, ale również kanapy i fotele. Nie wykazuje żadnych zachowań agresywnych w stosunku do ludzi i innych psów. Wcześniej był flegmatyczny, powolny i nieśmiały - teraz bardziej energiczny, żywy i trochę nieposłuszny, ale zawsze przyjazny. Zaczął reagować na swoje imię i pojedyncze słowa. Wydaje się, że wcześniej miał mały (słaby) kontakt z ludźmi. Pozdrawiam serdecznie, Danuta"

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.