STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
Szczeniaki
Wiek: Szczeniak
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Pies
Status: Do Adopcji
Kontakt: 798 180 888
21 Listopad 2017

Wczoraj zostaliśmy poproszeni przez schronisko o pomoc dla czterech porzuconych w kartonie, na klatce schodowej szczeniaczków w typie boksera, które trafiły do schroniska. W ciągu niespełna dwóch godzin psiaki przeszły pod naszą opiekę, zamieszkały w domu tymczasowym w Bydgoszczy, a dziś rano przyjechały do Warszawy. Bardzo dziękujemy Schronisku za zaufanie, a Anetcie i Arturowi za opiekę nad maluszkami i transport do Warszawy. Dziękujemy również Pani Danucie za przyjęcie maluchów i stworzenie im domu tymczasowego. Szczeniaki to: 2 suki i 2 samce.

 

26 Listopad 2017

W poniedziałek pod naszą opiekę przeszły cztery szczeniaczki, odrobaczone i zaszczepione w schronisku. W piątek jedna z suń zaczęła wymiotować, pojawiły się luźne stolce. Sunia trafiła od razu do lecznicy, gdzie zdiagnozowano zapalenie jelit i wdrożono leczenie. Sunia poczuła się lepiej, wszystkie dolegliwości ustąpiły i patrząc na jej zachowanie, trudno było dopatrzeć się choroby. Dziś rano wszystkie objawy wróciły, sunia trafiła od razu do lecznicy, gdzie poodano leki i kroplówki. Wczoraj choroba rozwinęła się u pozostałych szczeniąt, cała trójka trafiła do lecznicy, gdzie wykonano testy na parwowirozę, które niestety wyszły dodatnie. Wdrożyliśmy zaordynowane leczenie i zamówiliśmy surowicę dla maluszków. Łudziliśmy się, że to tylko przekłamanie, bo szczeniaczki są świeżo po szczepieniu, jednak, mimo zastosowanego leczenia, ich stan się pogarsza. Szczeniaczki są słabe, osowiałe, przesypiają cały dzień. Dziś wszystkie maluchy z kartonu otrzymały pierwszą dawkę surowicy na parwowirozę. 

Bardzo dziękujemy za opiekę nad maluchami Pani Danusi, Ewelince i Jarkowi.

Koszty leczenia maluchów przekroczyły na dzień dzisiejszy kwotę: 600 zł.
Prosimy Państwa o wsparcie w ratowaniu maluchów, prosimy  darowizny z  dopiskiem: "dla szczeniaków z kartonu."

 

29 Listopad 2017

W piątek Sansa zaczęła wymiotować, w lecznicy stwierdzono infekcję jelitową i podano małej antybiotyk. W sobotę sunia czuła się doskonale, ale w niedzielę objawy wróciły i mimo wdrożonego leczenia, kroplówek dwa razy dziennie i surowicy, utrzymują się do tej pory. Wczoraj lekarze dawali małej 25% szans na przeżycie. Dziś na szczęście stan małej się poprawia, sunieczka zaczyna interesować się otoczeniem, urządzać sobie krótkie spacerki po domu i nieśmiało upominać się o jedzenie i wodę. Jej stan przez dwa dni był poważny a rokowanie bardzo ostrożne. 

W sobotę objawy wystąpiły również u pozostałej trójki, w najgorszym stanie był Rob, ale po zastosowaniu kroplówek i surowicy jego stan znacznie się poprawił.

Bardzo dziękujemy naszej wolontariuszce Kasi P. za opłacenie faktury w wysokości 165zł za surowicę dla dzieciaczków oraz dostarczenie jej do domu tymczasowego. Kolejne faktury za surowicę i leczenie małych czekają na opłacenie. 

Bardzo dziękujemy Pani Danusi oraz naszym wolontariuszom Ewelince i Jarkowi za pomoc, opiekę nad maluszkami, wożenie ich do lecznic nawet tych odległych oraz ogromne zaangażowanie.

 

 

 

01 Grudzień 2017

We wtorek Sansa i przebywająca z nią w domu tymczasowym Kola trafiły do lecznicy w Warszawie, gdzie potwierdzono u Sansy parwowirozę i zastosowano kolejne leki oraz kolejne dawki surowicy (kolejne ampułki), którą maluszki muszą otrzymywać do ustąpienia objawów. 

 

Bardzo prosimy Państwa o pomoc w opłaceniu kolejnej faktury za ampułki surowicy i leczenie szczeniaczków chorych na parwoworozę.  Kwota faktury to 550 zł.

 

 

05 Grudzień 2017

Szczeniaczki z kartonu wygrały z parwowirozą i przechodzą relonwalescencję w domu tymczasowym, który już niebawem stanie się najprawdopodobniej domem stałym dla jednego z chłopczyków. Sansa, która jako pierwsza zachorowała, od soboty dochodzi do zdrowia w domu, który postanowił dać jej opiekę i miłość "na dobre i na złe"

Walka z parwowirozą (leczenie, surowica) to kolejne faktury na sumę 1764zł :

Fvat nr 1278/2017, kwota: 825 zł

Fvat nr 24/11/2017, kwota: 470 zł

Fvat nr 26/11/2017, kwota: 134 zł

Fvat nr 27/11/2017, kwota: 285 zł

Fvat nr 28/11/2017, kwota: 50 zł

SUMA: 1764 zł

 

Dziękujemy wszystkim, którzy nas do tej pory wsparli, co pozwoliło na pokrycie części poprzednich fvat

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.