STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
FIFI
Wiek: powyżej 9
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Leczony
Kontakt: 798 180 888
12 Wrzesień 2017

Fifi to jedna z suń, które w sobotę zostały zrzeczone na rzecz Fundacji przez właściciela i przeszły pod naszą opiekę. Bokserka odwiedziła dzisiaj lecznicę, gdzie została przebadana, zachipowana, odrobaczona, odpchlona, zaszczepiona. Przy okazji przycięto jej pazurki.

Opis badania:
Suczka otyła, przełysiałe boki ciała, wyciągnięte sutki. Przerośnięte pazury. Hiperkeratoza lusterka nosowego. W piątym sutku lewej listwy obecny niewielki guzek. W USG w okolicy wyrostka mieczykowatego guz wielkości 6x6 cm z licznymi hipoechogennymi kawernami.
W badaniach krwi podwyższona lipaza trzustkowa.

Fifi jedzie jutro na kolejne badanie USG wykonane przez lekarza specjalistę, który dokładnie opisze jaki guz znajduje się w jej brzuchu.

Za dzisiejszą wizytę i badania Fifi mamy dług w wysokości: 329 zł.

15 Wrzesień 2017

Kilka dni temu Fifi była ponownie w lecznicy, wykonano szczegółowe badanie USG jamy brzusznej. 

Fifi w domu tymczasowym czuje się bardzo dobrze. Nie widać po niej żadnego stresu wynikającego ze zmiany domu. Sunia bez problemu dogadała się z całym stadem. Fifi kocha gumowe zabawki, a ponieważ zrobiło się jesiennie, pomaga nam w grzybobraniu i wszędzie ze sobą nosi gumowego grzyba.

USG jamy brzusznej wykazało:
Między wrotami wątroby, a żołądkiem widoczna zmiana o charakterze guza. Echostruktura guza torbielowata. Nie uwidoczniono połączenia zmiany z żadnym z narządów jamy brzusznej. W diagnostyce różnicowej należy uwzględnić guza wywodzącego się z krężki, węzłów chłonnych lub jajnika (ze względu na bardzo charaketrystyczną echostrukturę guza).

Za badania Fifi mamy do spłacenia w lecznicy dług w kwocie: 449 zł, fvat nr 10/9/2017.

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000,
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2017 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.