STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
ROXI
Wiek: 5-7
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Żółte
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Leczony
Kontakt: 798 180 888
11 Sierpień 2017

Roxi nie jest bokserem, ale była w wielkiej potrzebie. Została przekazana przez właścicielkę. Sunieczka przeszła kilka dni temu pod naszą opiekę i zamieszkała w domu tymczasowym. Wczoraj trafiła do lecznicy, ponieważ była osowiała i nie chciała jeść. Okazało się, że Roxi ma duże braki w uzębieniu, pozostałe są gnijące, rozchwiane i sprawiają jej wielki ból. Sunia przeszła wczoraj zabieg usunięcia zębów.

Opis z karty:

Ekstrakcja wszystkich zębów. Zaawansowana paradontoza i rozchwianie koron.

Sunia pilnie szuka domu, kogoś, kto będzie ją kochał i da jej poczucie bezpieczeństwa.

Badanie krwi oraz zabieg u Roxi kosztowały 400 zł, można wspomóc Roxi wpłacając darowiznę: dla Roxi.

21 Wrzesień 2017

Nasza wolontariuszka Kasia odwiedziła dom Roxi.

"Witajcie,

Byłam w odwiedzinach u Roxi, mojej psiej sąsiadki  :-) 

Sunia zamieszkała w domu tymczasowym w sierpniu, to już 5 tygodni jak w nim jest.
Pani Regina i Pan Henryk otoczyli dziewczynkę dużą ilością miłości.
 
Rodzina 4 miesiące temu straciła swoją Yoreczkę Figę, która była z nimi 11 lat, przygarnęli sunię jak miała ponoć 4 lata, ale Pani Regina uważa że była starsza, nawet mogła mieć 6 lat.
 
Tak jak Figa, a teraz Roxi ma wszystko co powinien mieć każdy pies, je  3 posiłki dziennie, dwa są gotowane a jeden to sucha karma rozmoczona i jeszcze ugnieciona. Niedawno suni zeszły strupy, które miała na swoim ciele, były duże i bardzo grube. Pytanie skąd na tak małym ciałku takie rany?
Roxi na początku była wystraszona tymi zmianami, była bardzo nieśmiała do obcych osób, bała się wychodzenia na balkon. Zdarzały się suni wpadki z sikaniem w domu. Ale z informacji jakie uzyskałam od Pani Reginy, zdarza się to już coraz rzadziej, miejmy nadzieję, że za jakiś czas usłyszymy, że sunia ma toaletę tylko na dworze.
Sunia uwielbia z Panem Henrykiem siedzieć na balkonie na kolanach swojego Pana i obserwować co się dzieje na dworze.
Oczywiście jak przystało na księżniczkę, Roxi śpi ze swoim Panem lub wypoczywa u boku swoich opiekunów. Głaskanie wymusza drapaniem, uwielbia być blisko człowieka na kolanach lub na rękach.
 
Roxi nie była zachwycona z robienia jej zdjęć, myślę że bała się lampy błyskowej, ale jak już przestałam pstrykać fotki, sunia władowała mi się na kolana i drapaniem domagała się głaskania :-) 
Myślę,że Roxi a raczej Figa, bo tak na sunię wołają opiekunowie  zostanie na stałe w swoim domu tymczasowym. Z całego serca życzę tego tej kruszynce, bo widać jak starsze małżeństwo pokochało sunię, a ona swoją nową rodzinę.
 
Cudownie jest widzieć uśmiech i szczęście u rodziny po tym jak zamieszkała Roxi, choć rodzina niedawno straciła swoją psią przyjaciółkę po 11 latach wspólnego życia. Roxi trafiając do Pani Reginy i Pana Henryka była wielką niespodzianką, rodzina tylko o suni słyszała, a pierwszy raz zobaczyli Roxi w dniu przyjazdu do ich domu. Jest to piękne co zrobiła rodzina, nie widząc psa nawet na zdjęciach zdecydowali się na przyjęcie go pod swój dach.
 
Życzę rodzinie dużo zdrowia  i wiele uśmiechu na twarzy :-)"
 
 
24 Wrzesień 2018

Dostaliśmy relację i zdjęcia od Kasi, która odwiedziła Roxi nazwanej w DT Figą:

"Witajcie!

Kilka dni temu byłam z odwiedzinami u Figi, dziewczynka bardzo się zmieniła przez ten czas co mieszka u Pani Reginy i Pana Henryka :-)
 
Sunia jest oczkiem w głowie, je mięsko wołowe i indycze, śpi na kanapie i ciągle jest głaskana i tulona. Po mieszkaniu maszeruje dumnie jak księżniczka po swoim królestwie.
Opiekunowie nauczyli Figę, że toaleta jest na dworze tylko dzięki temu że biegali z sunią 8 razy dziennie. 
Sunieczka jest bardziej otwarta do ludzi, chętniej podchodzi i się wita, jest radośniejszym psem niż była kiedyś.  
Figunia uwielbia długie spacery, grzecznie chodzi na smyczy i tylko zerka czy na końcu jej smyczy jest jej ukochana Pani. 
 
Figunię na osiedlu uwielbiają wszyscy, a Figa z tego korzysta że jest w centrum zainteresowania :-) "
 
06 Czerwiec 2019

Roxi była kilka dni temu w lecznicy, wykonano jej RTG klatki piersiowej, które niestety wykazało obecność zmiany w klatce piersiowej. Kardiolog wykonał również ECHO, które potwierdziło obecność zmiany.

Roxi zamieszkała przez kilka dni w siedzibie Fundacji, wczoraj była ponownie w lecznicy, miała mieć wykonaną biopsję, niestety podczas badania USG radiolog poinformował nas, że zmiana w klatce piersiowej jest zlokalizowana w takim miejscu, że nie można wykonać biopsji.

Relacja Germaine:
"Lekarze podejrzewają, że w klatce piersiowej Roxi jest grasiczak, chłoniak albo inny nowotwór. Niestety nie udało się wykonać biopsji, żebyśmy wiedzieli czego się spodziewać i jak dalej leczyć sunię. Roxi zamieszkała przez kilka dni z nami, stroniła od psów, tolerowała tylko staruszkę Lolę, z którą kiedyś trafiła pod naszą opiekę. Roxi już wróciła do swojeo Domu Tymczasowego, za miesiąc czeka ją kontrolne badanie USG. A na dniach wizyta u fryzjera"

 

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.