STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
INTERWENCJA PDZ sierp.
Wiek: Szczeniak
Miejsce pobytu: DT
Umaszczenie: Pręgowane
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Leczony
30 Sierpień 2017

Nielegalne "hodowle" psów i kotów to niestety bardzo opłacalny biznes. Pseudo hodowcy sprzedają psy bez badań, szczepień, odrobaczeń, nie ponosząc więc żadnych kosztów, często w chowu wsobnego, często nie mając pojęcia, jaki pies jest ojcem psich dzieci, które pod ich dachem przyszły na świat. To łatwa choć brudna kasa, ociekająca cierpieniem suk i szczeniąt. Suki skrajnie wychudzone, wyniszczone, często kryte przy pierwszej cieczce..., szczenięta bez opieki lekarskiej, bez odrobaczeń, szczepień, bezkosztowe...

Ustawa o Ochronie Zwierząt stawia jednak sprawę jasno i zakazuje rozmnażania i sprzedaży psów z niezarejestrowanych hodowli. Niezastosowanie się do ustawy skutkuje często interwencyjnym odbiorem szczeniąt z nielegalnej "hodowli" i skierowaniem sprawy na tory postępowania administracyjnego i karnego.

Z takiej dzikiej, niezarejestrowanej "hodowli" potocznie nazywanej pseudo hodowlą trafiły do nas dwie sunie w typie rasy bokser, odebrane interwencyjnie przez Pogotowie dla Zwierząt. Sunie nie miały odrobaczeń, szczepień, były zbyt chude jak na swój wiek. "Hodowla" była niezarejestrowana, a handel nielegalny. Podejrzane ogłoszenie zgłosiła do Pogotowia dla Zwierząt prywatna osoba, która  również pokryła wszystkie koszta związane z interwencją. Kłaniamy się nisko i gratulujemy postawy godnej naśladowania. Gdyby było więcej osób, które zgłaszają podejrzany proceder do organizacji pro zwierzęcych a mniej osób, które za niskie ceny kupują przysłowiowego "kota w worku" a tym samym napędzają nielegalny biznes, być może udałoby się w Polsce uporać z wciąż wzrastającą liczbą bezdomnych, bezpańskich, cierpiących, chorych zwierząt, które błąkają się po ulicach i zapełniają schroniska. W niezarejestrowanej "hodowli" pozostały jeszcze dwa boksery, 9 letni, chudy staruszek, mający problem z poruszaniem i młody biały bokser. Właścicielka otrzymała nakaz poprawy warunków bytowych psów, planowana jest reinterwencja. Jeśli warunki, w których żyją psy oraz ich stan utrzymania nie poprawią się, oba boksery zostaną odebrane interwencyjnie.

Kolejny raz apelujemy: Nie kupujcie zwierząt w pseudo hodowlach, nie napędzajcie lawiny cierpienia, nie przykładajcie ręki do krzywdzenia zwierząt. Kupując w pseudo hodowlach ponosimy winę za cierpienie kolejnych psów/kotów i odpowiedzialność za każde kolejne stworzenie powołane przez chciwego człowieka do życia. Dla pseudo hodowców pies czy kot jest towarem, przedmiotem, źródłem dochodu. Suka ma rodzić "kasę" i zarabiać nie tylko na siebie ale również na swoich oprawców. Szczenię ma się dobrze sprzedać, pseudo hodowcy nie obchodzi jego dalszy los. 

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.