STRONA GŁÓWNA
ZWIERZĘTA
W DOMU
POD STAŁĄ OPIEKĄ
TĘCZOWY MOST
TELEFONY ALARMOWE
+48 798 180 888
adopcje@sosbokserom.pl
BASIA
Wiek: 1-2
Miejsce pobytu: Siedz. Fund.
Umaszczenie: Czarne
Stosunek do dzieci: Przyjazny
Pod opieką: Fundacja
Płeć: Suka
Status: Leczony
Kontakt: Germaine 798 180 888
20 Luty 2017

Zostaliśmy poproszeni o pomoc dla Basi, młodziutkiej suni.

Basia nie jest bokserem, ale jest maleńką, dwukilogramową sunieczką w wielkiej potrzebie. Nie sposób przejść obojętnie obok maleńkiej istotki, której cierpienie ją przytłacza i czyni niemal niewidzialną. Patrząc na sunieczkę, zanim dostrzeżemy ją, widzimy przeogromny strach i przerażenie, które tak bardzo ją paraliżujące, że spłaszczona wciska się w podłogę, jakby jej wcale nie było...

Relacja Germaine:

"Basię zabraliśmy w sobotę, w samochodzie schowała się pod kocem, chciała być niewidzialna. Ciężko było wytrzymać podróż samochodem: smród, jaki się z niej wydobywał, jakby była cała wysmarowana chemikaliami. W domu zaczęliśmy od strzyżenia, jej sierść była bardzo skołtuniona, cała w dredach. Po strzyżeniu przyszedł czas na kąpiel, kąpaliśmy ją 3 razy, a smród chemikaliów pozostał, duszący, żrący. Sunia miała problem z otwieraniem oczu, przepłukaliśmy je kilka razy żelem nawilżającym do oczu. Maleństwo jest tak przerażone, że nie chodzi, cały czas leży. Postawiona na podłodze od razu ucieka w kąt i próbuje zniknąć wciskając się w ścianę. Jest tak sparaliżowana strachem, że zjada swoją karmę dopiero wtedy, kiedy wyjdę z pomieszczenia. Trzymana na rękach trzęsie się i próbuje schować głowę w rękaw swetra."

22 Luty 2017

Basia była w lecznicy na badaniach kontrolnych. Nadal jest bardzo przerażona, ale powoli zaczyna szukać kontaktu z człowiekiem. Gdy opiekunka się od niej oddala, sunia od razu szuka jej wzrokiem i nieufnie podchodzi.

Informacje z karty:

"Pobrano krew, wyniki są w normie. Suczka wyłysiała, bez ektopasożytów. Charakterystyczny łojotokowy zapach. Niewykluczone wtórne  zakażenie skóry po podrażnieniu chemicznym."

 

01 Marzec 2017

Na brzuszku Basi pojawiła się przepuklina, która w ciągu ostatnich dwóch dni się powiększyła. Dziś sunia była na wizycie w lecznicy. Po badaniu została zakwalifikowana do zabiegu operacyjnego, który będzie przeprowadzony równocześnie ze sterylizacją, jak sunieczka nabierze troszkę ciałka.

 

Opis z karty: U Basi od 2-3 dni powiększyła się przepuklina pepkowa na brzuchu. Opiekunkę zaniepokoił wystający odbyt. Wyciśnięto zawartość gruczołów okołoodbytowych. Powiększająca się przepuklina do zoperowania.

Wydatki Fundacji na Basię: Fvat nr 8/2/2017:  218 zł.

Darowizny dla Basi: 0 zł


Prosimy o darowizny dla Basi z dopiskiem "Basia" , która czeka na operację.

 

06 Marzec 2017

Basia powolutku nabiera zaufania do człowieka, chce być cały czas noszona na rękach. Zaprzyjaźniła się z Zuzią, z którą lubi się bawić.


Basia musi jeszcze trochę przytyć, żeby bezpiecznie przejść operację przepukliny i sterylizacji, która w sumie będzie kosztować około 400 zł.

Dzięki darczyńcom udało się w sumie zebrać 430 zł, mogliśmy spłacić fvat nr 8/2/2017 na kwotę 218 zł, brakuje nam jeszcze około 200 zł na operację suni.

Dziękujemy za wpłaty:

Aleksandra K. 200 zł
Wioletta L. 100 zł
Jan G. 100 zł
Alicja P. 20 zł
Paulina B. 10 zł

 

16 Lipiec 2017

Nastały upały, a Basi było za gorąco w jej długich lokach. Wybraliśmy się więc do psiego fryzjera, do salonu Psialicja. Bardzo dziękujemy Pani Ali za pomoc dla Fundacji w postaci strzyżenia i kapieli Basi.

Dziękujemy Pani Aleksandrze M. za wpłaty dla Basi.

Relacja Germaine:

"Basia zmieniła się bardzo od dnia, kiedy do nas trafiła. Na poczatku bała się wszystkiego, uciekała, chowała się po kątach. Teraz uwielbia się bawić z psami, najbardziej z Nensi i Zuzią i to ona najbardziej rozrabia. Ludzi niestety się nadal boi, ucieka, na ręce mogę ją brać tylko ja. Jest niesamowitym żarłokiem, zjada swoja porcję bardzo szybko i biegnie podkradać z misek innych psów. Kocha Daisy i zasypia tylko przy niej, albo na niej."

08 Wrzesień 2018

Drobinka Basia już nie ucieka na widok człowieka, nabrała pewności siebie i zaufania. Uwielbia się przytulać do dużych psów albo zasypiać na kolanach opiekuna. Na zewnątrz jest pierwsza pod bramą, żeby się awanturowac i ujadać na przechodniów.

Serdecznie dziękujemy Aleksandrze M. i Justynie T. za wsparcie dla Basi.

28 Październik 2018

Basia, malutka, drobniutka, miniaturowa, szalona sunieczka. Kiedyś była bardzo wycofana, nie chciała podejść do człowieka, chowała się pod stołem, krzesłami. Obecnie zwariowana, pierwsza biegnie do awantury, szczeka, skacze, zaczepia inne psy.

Relacja Germaine:
"Basia to nasza czupirek, truskaweczka malutka, żywe srebro, zazdrośnica, zawsze pcha się na kolana i podbija główką rękę, żeby ją drapać po brzuszku."

17 Luty 2019

U Basi kilka dni temu pojawił się kaszel, sunieczka została zawieziona do lecznicy. Pani Doktor po zbadaniu i osłuchaniu zaleciła antybiotyk i lek p. zapalny. Przy okazji zostały przycięte pazurki.

Wizyta i leki Basi to koszt: 74 zł.

Bardzo dziękujemy Pani Aleksandrze M. za stałe wsparcie dla Basi.

19 Czerwiec 2019

Basia przeszła wczoraj zabieg sanacji jamy ustnej w asyście anestezjologa. Przed zabiegiem wykonano jej badanie krwi oraz RTG. Usunięto kamień nazębny, wykonano ekstrakcję siekaczy i zębów trzonowych i przedtrzonowych.

Relacja Germaine:
"Basia oszalała z radości, kiedy ją odbieraliśmy ze szpitala. Maleństwo czuje się dobrze, rano zjadła z apetytem swoją karmę. Jedziemy dzisiaj na wizytę kontrolną do lecznicy."

Badanie krwi, RTG, asysta anestezjologa oraz zabieg to koszt: 700 zł.

 

26 Czerwiec 2019

Basia była kilka dni temu na wizycie kontrolnej w lecznicy po zabiegu sanacji jamy ustnej. 

Sunia niestety cały czas kicha i ma wypływ z nosa, czeka ją kolejna wizyta w lecznicy i pobranie wymazu z nosa.

 

Fundacja "SOS Bokserom", ul. Mrówcza 77a, 04-857 Warszawa
nr konta: 06 1500 1012 1210 1015 2421 0000
NIP: 952-206-26-60

Copyright © 2019 sosbokserom.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie umieszczone na stronie teksty, zdjęcia, oraz grafiki podlegają prawu autorskiemu i nie wolno kopiować ich w celu wykorzystania komercyjnego lub przekazania osobom trzecim ani też ich zmieniać i wykorzystywać w innych serwisach internetowych.
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.